Naše produkty jsou z přírodně činěné kůže, díky tomu stárnou do krásy – vytváří se na nich úžasná patina, která je výsledkem přirozeného stárnutí materiálu a dodává našim produktům ještě větší osobitost.

Opasky La Praga jsou vyhotoveny z těch nejkvalitnějších materiálů, a proto nevyžadují za normálních okolností žádnou zvláštní péči. Po čase se může stát, že na některých místech kůže začne vysychat, obzvláště na těch nejvíce namáhaných, jako např. v bodě zamykání spony. Pokud se tak stane, naneste na opasek námi přiložený krém a nechte ho několik hodin kůží vstřebat, poté pouze otřete zbytky nevstřebaného krému a můžete jej opět běžně používat.

Naši kůži byste nikdy neměli namáčet. Pokud se Vám stane, že z nějakého důvodu dojde k jejímu namočení, tak ji ponechte za pokojové teploty pozvolna vyschnout. Nikdy ji nepřikládejte k přímému zdroji tepla (topení, fén), kůže by pak ztvrdla a popraskala. Pokud dojde k většímu promočení, může i po vyschnutí zůstat kůže tvrdší, v tom případě použijte náš krém. Pro více informací Vám doporučujeme přečíst si článek na našem blogu 5 základních pravidel péče o kůži.

Rozhodně plánujeme do budoucna nabídnout tuto službu našim zákazníkům, ale v tento moment nemáme žádný show-room, kam by se zákazníci za námi mohli přijít podívat na naše produkty. Raději jsme se rozhodli vytvořit on-line obchod, jež eliminuje geografickou vzdálenost mezi našimi zákazníky a on-line konfigurátor, který našim zákazníků umožňuje naprosto dokonale a hlavně realisticky zobrazit jejich přání a představy. Rovněž bychom chtěli upozornit naše zákazníky, že na korespondenční a fakturační adrese se nenachází dílna provozovny. Daná adresa slouží pouze a výhradně ke korespondenčním a fakturačním účelům.

V současné chvíli nám dopravu po České republice zajišťují společnosti Česká pošta a kurýrní společnost GLS. Do zahraničí zasíláme výhradně prostřednictvím České pošty.

Veškeré opasky La Praga jsou vždy přesně vyráběny pro konkrétního zákazníka, dokonce i jejich balení. V tom je krása zakázkové výroby – na světě neexistují dvě identické postavy a osobnosti – dvě věci, kterým uzpůsobujeme celý náš produkt. To znamená, že jakmile máme hotový produkt, případně pouze rozpracovaný, stává se pro nás v podstatě neprodejným, s výjimkou jeho pravého majitele. Z těchto důvodů se na naše opasky nevztahuje 14 denní zákonná lhůta pro vrácení peněz za výrobek zakoupený online, a proto požadujeme platbu předem.

V současné chvíli u nás můžete platit třemi způsoby: kartou on-line, bankovním převodem na náš účet nebo platbou přes účet Paypal.

Ano, Vaši objednávku rádi zašleme i do zahraničí. K doručení balíků využíváme služeb České pošty. Přesná cena za doručení Vám bude vykalkulována při zadání konkrétní adresy v našem košíku.

Kůže na La Praga opasky je z krav a býků z volného výběhu, tudíž je přirozené, že se tato zvířata v průběhu svého života občas škrábnou o rostoucí keř, či hrazení nebo se zraní se navzájem. Každé toto poranění zanechá na kůži znamení, které vypráví příběh života dané krávy či býka. Už při nákupu celých kůží vlastnoručně vybíráme pouze ty nejlepší kůže. Následně tyto námi vybrané kůže prochází další kontrolou přímo u nás v dílně a veškeré části, které nevyhovují naším nejpřísnějším požadavkům kvality, jsou odstraněny. Proto ručíme za to, že veškerá ponechaná znaménka nijak negativně neovlivňují kvalitu našich opasků.

Spokojenost našich zákazníků je pro nás na prvním místě. Pokud se Vám napoprvé omylem nepodaří vzít správně míry opasku, můžete nám ho zaslat zpět a my Vám ho zdarma zkrátíme. Pokud bude příliš krátký, nevadí, zašlete nám ho stejně zpět a my Vám vrátíme kredit v hodnotě opasku na Váš účet a můžete si za tento kredit navolit zcela nový opasek.

Standardně nám výroba řezaného opasku trvá 4 týdny, bombírovaného (business) pak 5 týdnů. Nejdříve vyrobíme jeden celý opasek a až poté začínáme pracovat na dalším, nemáme žádné předpřipravené zásoby, které bychom následně jen poupravili a expedovali. Veškeré naše opasky jsou zakázková ruční výroba, každý opasek je originál. Neustále kontrolujeme kvalitu naší práce, nejsme-li 100% spokojeni, vracíme se zpět. Krabičky na naše opasky jsou rovněž vyráběny v ČR, a to relativně pracně (ručně) slepovány. Z těchto důvodů si zachováváme potřebný časový prostor pro naši výrobu.

Způsobů, jak vzít správně míry pro Váš opasek, je více, ale nemějte strach, je to velice snadné. Nahlédněte na náš detailní průvodce na našem blogu Opasek na míru, jak se správně změřit. V případě, že i po zhlédnutí našeho návodu by Vám nebylo cokoliv jasného, neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám ve všem poradíme.

Jen to nejlepší je pro nás dost dobré. Proto různé části opasku pochází z různých zemí Evropy. Spony do opasku pochází z Itálie, kůže je z krav a býků chovaných ve volném výběhu a následně zpracovávána v italských tradičních koželužnách. Nitě jsou pro změnu z Francie, ale finální výroba opasků La Praga se provádí vždy a pouze v České republice.